Skip to main content
plastika@lubormrna.cz
+420 739 133 620

Modelace prsou

Co je to modelace prsou?

Modelace prsou je zákrok, při kterém se zpevní a pozvednou povislá prsa a upraví se jejich tvar. Zákrok vyřeší také asymetrii prsou.

Pro koho je zákrok určen?

Zákrok je určen pro klientky, které nejsou spokojeny s tvarem nebo asymetrií svých prsou. Zákrok je vhodné absolvovat, když už klientka neplánuje žádné těhotenství. Schopnost kojit může být zákrokem ovlivněna. Pokud se žena rozhodne pro operaci, doporučujeme minimálně půlroční pauzu od posledního kojení nebo těhotenství.

Jak zákrok probíhá?

Zákrok se provádí v celkové anestezii za hospitalizace. Odstraní se nadbytečná povolená kůže a prsní dvorce se posunou nahoru do vyhovující polohy. Na závěr operace jsou zavedeny drény. Výsledné jizvy jsou dány operační technikou.

Existují 3 základní varianty:

1. Periareolární modelace

Používá se při mírném poklesu prsou.
Výsledná jizva je pouze kolem dvorce.

Periareolární modelace prsou

2. Vertikální modelace

Používá se při středním poklesu prsou.
Výsledná jizva je kolem dvorce a kolmo dolů k podprsní rýze.

Vertikální modelace prsou

3. Klasická modelace

Používá se při velkém poklesu prsou.
Výsledná jizva má tvar obráceného písmene T (tzv. kotva).

Klasická modelace prsou

Co dělat po zákroku?

První den po operaci se provede převaz a odstraní se drény. Pacientka odchází s elastickou kompresivní podprsenkou, která se nosí 6 týdnů. Stehy jsou vstřebatelné a nemusí se vytahovat. Pacientka se dostaví na kontrolu za 2 týdny od operace. Od té doby doporučujeme začít provádět tlakovou masáž jizev. První 2 týdny je nutné dodržovat klidový režim, poté lze vykonávat běžnou kancelářskou práci. Plná fyzická zátěž je možná až po 2 měsících.